آموزش نتورک مارکتینگ

برای ایجاد سازمان فروشی قدرتمند

Alireza Mastery

car crash on ice road

بعضی از افراد با ویژگی های خاص وجود دارند که هیچ نوع موفقیتی در بازاریابی شبکه ای به دست نمی آورند.در این پست این دو نوع شخصیت را توصیف میکنم تا از ویژگی های آنها دوری کنید و همین طور بدانید کجا نباید زمان خود را خرج کنید!

 

نوع 1 – مغرور

این فرد قبل از این که کسی را ورودی کند به شما میگوید چقدر شخصیت بزرگی است، چند نفر را قرار است ورودی کند و همین طور چقدر دیگران در مقایسه با او ضعیف هستند.کسی که به جای کار کردن همیشه حرف میزند امکان ندارد در ساختن شبکه موفق شود.

چرا؟

  1. اگر قبلا در بازاریابی شبکه ای موفقیتی داشته اند، نمیخواهند دوباره کارهایی که باعث موفقیتشان بوده است را تکرار کنند و الان یک قصه گو هستند.
  2. به بازاریابی شبکه ای مثل یک معامله ای که باید سریع انجامش دهند نگاه میکنند که این دیدگاه با موفق شدن هم راستا نیست.

 

چه کار کنیم اگر چنین شخصی در تیم داریم:

اولین کاری که باید بکنید این است که هیجان زده نشوید.خیلی ها بوده اند که به خاطر آمدن یک پراسپکت به شدت هیجان زده شده اند ولی بعدا، وقتی آن شخص هیچ کاری انجام نداد، هیجانشان تبدیل به افسردگی شده است.همین طور بهتر است شروع نکنید به پز دادن به بقیه که این آدم قرار است چه کارهای بزرگی بکند. به جای این که از همان ابتدا به لیدرها بگویید تاپ ارنر  بعدی را جذب کرده اید، به آن شخص بگویید وقتی به سطح معینی رسید او را به لیدرها معرفی میکنید.

توضیحاتی در این زمینه که به خود شما کمک میکند: آیا مغرور بودن برایتان گران تمام میشود؟

 

نوع 2 – بهانه جو

پیدا کردن این نوع از افراد، کمی به توجه بیشتری نیاز دارد.کسی که میگوید چرا موفق نمیشود یا چرا تیمش تکثیر ندارد.آنها ممکن است به قیمت، محصول، پلن درآمدزایی، رنگ لوگوی شرکت و چیزهای دیگر به عنوان مانع اصلی اشاره کنند.از بیرون این طور به نظر میرسد که آنها واقعا میخواهند رشد کنند ولی همیشه عواملی به غیر از عملکردهای خودشان را به عنوان دلایل عدم موفقیت مقصر میدانند.

منطقی هم به نظر میرسد نه؟ برای این که به اسم تنبل و آموزش ناپذیر شناخته نشویم، بهتر است تقصیر را به گردن چیزهای دیگر بیاندازیم.

افرادی که قرار است پیشرفت کنند ممکن است با همه چیز موافق نباشند ولی به هر جهت پیشرفت میکنند.به جای این که از شرایطی که در آن هستند تاثیر بگیرند، بر شرایط تاثیر میگذارند.به هیچ مانعی اجازه نمیدهند باعث توقفشان شود.

 

چه کار کنیم اگر چنین شخصی در تیم داریم:

اگر کسی در تیم شما هست که همیشه عوامل بیرونی را مقصر میداند و هیچ کاری انجام نمیدهد، مدتی او را رها کنید و بروید و خودتان کار کنید تا نشان دهید رشد کردن ممکن است.پراسپکت کنید، ورودی بگیرید و تیم های جدید درست کنید تا نه تنها این گروه از افراد، بلکه تمام اعضای مجموعه شما ببینند که میتوان موفق شد.به طور کلی بهترین کاری که میتوانید برای تیمتان انجام دهید این است که رشد کنید و موفق شوید.

 

هر وقت متوجه شدید دارید به دنبال دلیلی به غیر از خودتان برای عدم موفقیت میگردید این پست را بخوانید :)

 

"به دنبال آسان تر بودن شرایط نباش، به دنبال بهتر بودن خودت باش" – جیم ران

 

 

 

مطلب مرتبط: چگونه یک شبکه ی سودآور در بازاریابی شبکه ای بسازیم

 

آیا این مطلب به شما کمک کرد؟در صورت مثبت بودن سپاسگزارم اگر نظر بدهید و به اشتراک بگذارید.

mlm blog

وبسایت بازاریابی شبکه ای علیرضا ماستری

لینک کانال: t.me/alirezamastery_coach

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید