آموزش نتورک مارکتینگ

برای ایجاد سازمان فروشی قدرتمند

Alireza Mastery

people bad mouthing

در مورد شرکتی که در آن کار میکنیم مطالب منفی گفته شده است.یکی گفته آنها دزد هستند، یکی گفته کلاه بردارند و یکی گفته شیطان پرست اند! اگر در اینترنت و فضای مجازی بگردیم، میبینیم که چنین مطالبی در مورد شرکت ما پیدا میشود.

باید در این حالت چه کار کنیم؟

 

توجه: قبل از این که ادامه دهیم این نکته را در نظر داشته باشید که اطلاع رسانی هایی که از طرف مراجع قانونی و ذیصلاح در مورد شرکت های کلاهبردار و متخلف انجام میشود، مطلب منفی و بدگویی نیست، بلکه برای آگاه کردن افراد است تا در دام این نوع شرکت ها نیفتند.

این مطلب در مورد شرکت هایی است که با رعایت اصول کار میکنند، اما افرادی در مورد آنها مطالب منفی منتشر کرده اند.

 

 

اگر برای شرکت شما چنین حالتی وجود دارد، به شما تبریک میگویم!

چرا؟

چون این یعنی شرکت شما به قدری بزرگ شده است و به درجه ای از موفقیت رسیده است که افراد به خودشان زحمت میدهند در مورد شرکت شما بدگویی کنند.این اتفاق نشانه خوبی است.

شاید یک نفر بگوید در مورد شرکت من هیچ مطلب منفی ای وجود ندارد و خیال من از این بابت راحت است.باید بدانید دلیل آن این است که شرکت شما هنوز به اندازه کافی بزرگ نشده است! صبر کنید مقداری بزرگ شود و گسترش پیدا کند و آن وقت میبینید که مطالب منفی در مورد شرکت شما هم قطعا گفته میشود.

پس وجود طالب منفی در مورد شرکت شما، نکته مثبتی است.نشان میدهد این شرکت به حد قابل توجهی از موفقیت رسیده است.

 

در این زمینه باید 2 نکته مهم را در نظر بگیرید:

 

نکته 1:

هیچ شرکتی وجود ندارد که به درجه ای از موفقیت رسیده باشد و در مورد آن مطالب منفی وجود نداشته باشد.فقط شرکت ها هم نه، هیچ چیزی را پیدا نمی کنید که به درجه ای از موفقیت رسیده باشد و در موردش مطالب منفی وجود نداشته باشد!

این حالتی که برای شرکت شما وجود دارد، فقط مخصوص این شرکت نیست.فکر نکنید این اتفاق فقط دارد برای این شرکت می افتد.این اتفاقی است که برای تمام شرکت ها، تیم ها، افراد، گیاهان و هر چیزی که به درجه ای از موفقیت برسد، می افتد! و افرادی که از روی حسادت نمیتوانند این موفقیت را تحمل کنند، به خودشان زحمت میدهند و در مورد شرکت بدگویی می کنند.

اصلا هم ربطی ندارد شرکت ما چقدر محصولات خوبی دارد، چقدر اصولی و اخلاقی کار میکند و چقدر به افراد ناتوان کمک میکند! در هر صورت این اتفاق می افتد! شما در مورد هر شرکت و فرد موفقی تحقیق کنید، مطالب منفی پیدا میکنید.اگر در مورد مایکروسافت هم جست و جو کنید افرادی هستند که مطالب منفی گفته اند!

زمانی که خود شما هم به درجه ای از موفقیت برسید، این داستان برایتان شروع میشود! از الان به شما میگویم که بدانید! وقتی که در نتورک مارکتینگ یا هر زمینه دیگری موفق شدن شما شروع شود، از آن جا به بعد بدگویی ها هم در مورد شما شروع میشود.

 

نکته 2: (شاید این حرف مقداری دردناک باشد اما باید بشنوید!)

اگر شما باور و اراده و تمرکز خودتان را نسبت به شرکتی که انتخاب کرده اید و کاری که انجام میدهید، به خاطر حرف یک نفر دیگر از دست بدهید، شما اهل موفق شدن نیستید!

اگر بخواهید این گونه باور خود را از دست بدهید، شما برای موفق شدن ساخته نشده اید.اگر یک نفر بگوید: "شرکتتون کلاهبرداره" و شما هم بگویید: "راست میگی.ببخشید من عذر خواهی میکنم از شما" و بروید و باورتان را از دست بدهید، موفقیت برای شما نیست.

اصلا نباید به حرفهایی که دیگران میزنند توجه کنید.شما باید کار خودتان را انجام دهید. زمانی که شما چیزی را فهمیدید و به آن باور پیدا کردید، دیگر بعد از آن میروید و کار خودتان را انجام میدهید.حرف بقیه اهمیتی ندارد.نه فقط در بازاریابی شبکه ای، در هر زمینه ای که بخواهید موفق شوید.

پس این را در نظر داشته باشید که به خاطر نظر و حرف دیگران از مسیر خودتان منحرف نشوید و اهدافتان را کنار نگذارید.

 

اگر به چنین افرادی برخورد کردیم چه کار کنیم؟

با افرادی  که منفی میدهند و این گونه برخورد میکنند، لازم نیست بحث کنید.

دلیل این رفتار از سمت آنها این است که در ذهنشان، پایین کشیدن یک نفر دیگر راحتتر از بالا بردن خودشان است.اصلا با این نوع افراد بحث نکنید.آنها خودشان را متقاعد کرده اند که واقعیت ها و نکات مثبت را نبینند. به آنها توجه نکنید.

زمانی را که میخواهید برای جواب دادن به یک شخص، وبلاگ، پیج اینستاگرام و هر چیزی که در مورد کار شما بدگویی کرده است خرج کنید، بگذارید و پراسپکت کنید. ببینید چه افرادی هستند که به یک موقعیت احتیاج دارند، میخواهند زندگیشان را تغییر دهند و رشد داشته باشند.آنها را پیدا کنید و به آنها کمک کنید.

مطلب مرتبط: همه نسبت به بازاریابی شبکه ای منفی هستند!

 

 

آیا این مطلب به شما کمک کرد؟در صورت مثبت بودن سپاسگزارم اگر نظر بدهید و به اشتراک بگذارید.

mlm blog

وبسایت بازاریابی شبکه ای علیرضا ماستری

ایمیل:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پیج اینستاگرام: alirezamastery.coach

لینک کانال: t.me/alirezamastery_coach

دیدگاه‌ها  

# علی123 1398-10-03 17:24
خیلی به این نگرش احتیاج داشتم.ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید